Neuvěřitelný objev: Astronomové odhalili obrovskou magmatickou sopku na Jupiteře.

Obrovský objev ohnivé sopky na Jupiteru byl včera oznámen vědcům z Mezinárodní astronomické unie! Úžasný nově objevený magmatický kolos se nachází v nejvzdálenějším bodu Jupiterova systému a jeho ráž je obrovská - celých 100 tisíc kilometrů.

Pokračujte ve čtení 12. 3. 2023 20:00
Neuvěřitelný objev: Astronomové odhalili obrovskou magmatickou sopku na Jupiteře. - foto 1

Diamanty ze spodu oceánu: Neuvěřitelné objevy podmořských výzkumníků

Podmořské výzkumy se zdají být obzvláště fascinující. Je to docela objevné, že nám mohou poskytovat neuvěřitelné informace o našem podmorském světe. Jednou z nejbizardnějších věcí, které se v poslední době objevily po provedení podmořského výzkumu, jsou diamanty ze spodu oceánu.

Pokračujte ve čtení 12. 3. 2023 08:00
Diamanty ze spodu oceánu: Neuvěřitelné objevy podmořských výzkumníků - foto 1

Aleluja! Jižanský kostel v USA čelí stížnostem na nesnesitelný hluk. Navštěvuje jej totiž místní spolek mentálně postižených...

V Jižanským kostele v USA obyčejně probíhají obřady klidu a míru, pokory a modlitby. Avšak, nedávno zde došlo k významné změně, která odstranila toto duchovní osvěžení. Totiž, narusila je hlasitá bujárka místního společenství mentálně postižených.

Pokračujte ve čtení 11. 3. 2023 20:00
Aleluja! Jižanský kostel v USA čelí stížnostem na nesnesitelný hluk. Navštěvuje jej totiž místní spolek mentálně postižených... - foto 1

Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy.

Zdá se, že dějiny byly vždy psané těmi, kteří měli možnost psát. Nyní se odborníci na dějiny snaží přepisovat dějiny prostřednictvím nálezů kůr stromu s vyrytými znaky. Toto, co bylo nalezeno, bylo objeveno na stromech v lesích Jižní Ameriky a ukazuje se, že indiáni mohli psát, i když to bylo velmi jiné, než jak je psáno dnes.

Pokračujte ve čtení 11. 3. 2023 08:00
Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy. - foto 1

Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu.

Meditace je jedna z nejznámějších terapií používaných pro úlevu od stresu a je stará tisíce let. Nyní stále více lidí využívá meditaci k dosahování pohody v duši. Meditační revoluce se točí kolem nových metod, které rozvíjejí běžné techniky, a pomáhají nám rychleji dosahovat pohody a míru.

Pokračujte ve čtení 10. 3. 2023 20:00
Meditační revoluce: Nejnovější terapie pro duševní pohodu. - foto 1

Nespočetné možnosti: Fotografie schopná zachycovat myšlenky

Myšlenka schopná být zachycena na fotografiích? Pro mnohé to může znít úsměvně, ale v poslední době se začalo objevovat mnoho způsobů, jak tento trend realizovat. Uživatelé a fanoušci digitální technologie si okamžitě oblíbili fotografii schopnou zachytit myšlenky.

Pokračujte ve čtení 10. 3. 2023 08:00
Nespočetné možnosti: Fotografie schopná zachycovat myšlenky - foto 1

Autenticita znovu nalezena: Ztracený svět Mayů nás vítá zpět do jeho domova.

Konečně, přišlo to: autenticita byla opět nalezena! Světné místo v prostoru času: Ztracený svět Mayů, se vznešenou důstojností skryl za zdmi veškerého úsilí, byl konečně objeven.

Pokračujte ve čtení 9. 3. 2023 20:00
Autenticita znovu nalezena: Ztracený svět Mayů nás vítá zpět do jeho domova. - foto 1

Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II.

V pohádkách se často objevuje Přemysl Otakar II., český král, který se narodil v roce 1233. Pokud však někdo z naší téměř dvoutisícileté historie opravdu žije až do dneška?

Pokračujte ve čtení 9. 3. 2023 08:00
Jaká je skutečnost? Příběh muže, který tvrdí, že je Přemysl Otakar II. - foto 1

Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo.

1. Existuje místo v Bavorsku, kde se jednoho dne objevily unikátní houby. Těchto houbovitých organismů se od té doby objevují velké množství, aniž by byly viděny jakékoli jiné houby.

Pokračujte ve čtení 8. 3. 2023 20:00
Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo. - foto 1

Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska

Thajsko je úžasným místem pro dobrodruhy a turisty, kteří touží především po obdivuhodných scenériích, proslulých plážích, ale také po poznání úžasného biodiverzity. Thajsko se vyznačuje nejen typickou asijskou kulturou, exotickou kuchyní a různorodými zážitky, ale také ohromující faunou a flórou. Nejzajímavější je, že tohle malé území je domovem některých nejexotičtějších druhů, které dosud nebyly objeveny.

Pokračujte ve čtení 8. 3. 2023 08:00
Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska - foto 1