500 let stará včelí královna objevena v pustině!

Měli jsme tu opravdu zajímavou zprávu! Někteří lidé tvrdí, že nedávno našli v pustině starou 500 let starou včelí královnu. Přestože přijde její věk jako naprosto neuvěřitelný, tento objev byl skutečný.

500 let stará včelí královna objevena v pustině! - foto 1
Včelí parazitologové tvrdí, že tato včela měla starodávný genetický materiál, což umožnilo, aby její líhně přetrvaly tak dlouho. Tato včelí královna byla objevena na širém vepředu v pustině a tam ukázala svou hodnotu.

Protože existuje obrovské množství parazitů žijících v poušti, fanoušci včel zvažují, že to může být znamení, že tyto paraziti mohou být odolní vůči různým okolnostem po dobu 500 let.

Včelí královna byla ihned poslána na laboratorní testy, aby se otestovaly různé biologické části jejího těla. Výsledky plánované testování se odhadují na dobu asi 6 měsíců. To nám dá příležitost pochopit, proč byla tato včela schopna přežít tak dlouhou dobu ve velmi špatných povětrnostních podmínkách.

Tyto nové informace se staly oblíbenými mezi milovníky včel, protože to dává nový pohled na včelí královny a jejich schopnost přežít. Buďme svedomi, abychom pochopili, co naši malí přátelé jsou schopni dosáhnout.
500 let stará včelí královna objevena v pustině! - foto 2
500 let stará včelí královna objevena v pustině! - foto 3
Publikováno: 6. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články