Aplikace v oku? Lasery vybavené neuvěřitelnou technologií jsou už tu.

Všichni jsme se naučili žít s množstvím technologií, které jsou součástí našeho každodenního života. Ať už jde o telefony, tablety nebo počítače, bez nich by naše doba by svou povahou jen obtížně pochopitelná. Dnes však stojíme na prahu nového období: aplikace v oku? Ano, je to skutečnost. Lasery vybavené neuvěřitelnou technologií jsou tu rendu než dřív.

Aplikace v oku? Lasery vybavené neuvěřitelnou technologií jsou už tu. - foto 1
Začalo to výzkumem moderních laserových očních operací. Lékaři zaznamenali nesporné výhody, které tento zásah do oka poskytuje. Mezi ně patří jemnější proweding, lepší vidění a pohodlnější výsledky. A to byl jen začátek. To, co lékaři udělali dále, bylo, že vymysleli způsob, jak připojit aplikaci k lidskému oku.

Technologie, která je v takových aplikacích, je nepředstavitelná. Takový zásah do oka zahrnuje umístění miniaturního čipu ve vnitřním sloupci oka, který je propojen s moderními senzory. To znamená, že lze umožnit neuvěřitelné funkce, jako je bezdotyková interakce s profesionálními počítači, mobilními zařízeními i televizemi. To znamená, že uživatelé si mohou prohlížet filmy ve vysokém rozlišení, provádět rychlé nástroje pro vyhledávání, připojovat se k internetu a mnoho dalšího bez nutnosti kontaktovat zařízení.

Pokrok dosáhl takové úrovně, že tento typ technologie už může být využit i pro hráče. Profesionální sportovci mohou nyní vyniknout v boji s využitím aplikace v oku. Ještě lepší je, že tyto aplikace mohou hráčům poskytnout informace okamžitou konkurenční výhodou. Nicméně pozor, technologie je ještě v rané fázi vývoje, takže se zatím nevztahuje na celou populaci. S postupným vývojem by však mohlo dojít k tomu, že tato technologie bude k dispozici pro všechny. Uvidíme, co se bude dít dál.
Aplikace v oku? Lasery vybavené neuvěřitelnou technologií jsou už tu. - foto 2
Aplikace v oku? Lasery vybavené neuvěřitelnou technologií jsou už tu. - foto 3
Publikováno: 26. 12. 2022 08:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články