Archeologové nalezli 3000 let starou Maylánskou pyramidu v Honduraské džungli.

V Hondurasu se již delší dobu objevují povídačky o džungli, které skrývají tajemný starodávný artefakt. A teď víme, že to byla pravda. V malém městě Copan, které se nachází na hranicích se Salvdorskem a Guatemalou, archeologové nedávno objevili mysteriózní 3 000 let starou Maylánskou pyramidu.

Archeologové nalezli 3000 let starou Maylánskou pyramidu v Honduraské džungli. - foto 1
To není jediný objekt, který byl ve městě zatím nalezen. Mezi nimi je velká rozmanitost památek od malých malovaných kamenů až po složité obelisky. Úžasnou částí tohoto neuvěřitelného objevu byla konstrukce pyramid, která je zdobena postavami lidských božstev, místní mytologií a bohatou historií.

Pyramidu lze pochopitelně interpretovat v mnoha různých kontextech a její význam pro civilizaci starého světa je obdivuhodný. Archeologové doufají, že pomocí dalšího bádání budou moci odhalit její zapomenuté tajemství a získat nové informace o starobylých obyvatelích tohoto regionu.

Obecně platí, že existuje spousta neznámých otázek, které jsou součástí tohoto archeologického nálezu. Copan je však bezesporu příkladem toho, jak důkladný hloubkový výzkum dokáže objevit velké poklady. Následující desítky let bude určitě plné dalších objevů a odhalení, které dodají pozoruhodnosti tomuto okouzlujícímu místu.
Archeologové nalezli 3000 let starou Maylánskou pyramidu v Honduraské džungli. - foto 2
Archeologové nalezli 3000 let starou Maylánskou pyramidu v Honduraské džungli. - foto 3
Publikováno: 11. 1. 2023 13:24 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články