Neznámá socha byla objevena v neprobádaných hlubinách Atlantského oceánu.

Vědci našli čtvrtou mořskou hlubinu, a to s nečekaným objevom. Našli tam starodávnou sochu, kterou nikdo nikdy před tím nespatřil. Malá, ale zdobená socha připomínala dobu starých civilizací. Ale otázkou je, koho socha zosobňuje? Která ztracená civilizace byla schopna vyrobit toto malé, tenké dílo umění?

Neznámá socha byla objevena v neprobádaných hlubinách Atlantského oceánu. - foto 1
Lidé jsou zahaleni tajemstvím a pochybami ohledně tohoto objevu. Socha byla vynášena opatrně červy a mořské želvy a kotvila se na malou nosnou dřímou, aby se zabránilo ztrátě sochy. Po několika měsících pečlivého a detailního zvedání přijel socha na koberci k lidské ruce. Byli vyděšeni její neznámou podobou.

Nejenže byla socha nepopsatelná, ale i její materiál byl podivný. Pevný a lehký jako sklo, ale díky chemické analýze se ukázalo, že se jedná o složitou směs minerálů, která možná obsahuje železo, sodík a další prvky. To by naznačovalo, že socha může být zcela unikátní v tom, že byla vyrobena s použitím relativně primitivní technologie.

Někteří lidé i věří, že socha je dílem mimozemšťanů. Neexistují žádné důkazy, které by to potvrdily nebo vyvrátily, protože mořské vody stále skrývají informace o soše a jejich příběhu. Ať už je tomu tak nebo ne, socha podnítila obrovskou vlny legrace a fantazie, protože tolik otázek stále zůstává bez odpovědi.
Neznámá socha byla objevena v neprobádaných hlubinách Atlantského oceánu. - foto 2
Neznámá socha byla objevena v neprobádaných hlubinách Atlantského oceánu. - foto 3
Publikováno: 27. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články