Astronomie ještě nepoznala to nejlepší: Nový vesmírný objekt byl odhalen ve Sluneční soustavě!

Astronomie udělala další pozoruhodný objev vesmíru. Odhalila novou planetu, ale to není všechno! Byla odhalena ve Sluneční soustavě a její hmotnost je asi stejná jako jedna třetina hmotnosti Měsíce. Tento nový objekt byl pojmenován Planet H a astronomové si myslí, že se nachází někde mezi planety Merkur a Venuše.

Astronomie ještě nepoznala to nejlepší: Nový vesmírný objekt byl odhalen ve Sluneční soustavě! - foto 1
Co je nejdůležitější na objevu Planet H, jsou jeho pozoruhodné vlastnosti. Nejenže obíhá Slunce skrz Oortův oblak, ale také se chová jako planety osobitě. Má atmosféru, která má velmi neobvyklou kombinaci plynů, a také je charakterizována svou atypickou rotací. Navíc, Planeta H je těžší než největší planeta ve Sluneční soustavě, Jupiter.

Astronomové se také snaží porozumět podstatě tohoto nového prvku ve vesmíru. Někteří vědci tvrdí, že Planeta H může být opravdu vzdáleným kouskem mimozemské civilizace, který vnikl do slunečního systému. Jiní vyvozují, že planeta je podobná kometám a prochází sluneční soustavou jako meteoroid. Zatímco řešíme tento neuvěřitelný objev, vědci budou pokračovat v provedení výzkumu.

Ať už je to co je, je bezesporu jisté, že astronomie ještě nikdy neviděla něco takového. Nový vesmírný objekt, objevený ve Sluneční soustavě, bude mít velký dopad na budoucnost astrofyziky a uplatní se i v budoucích objevů. To, jak se bude Planeta H chovat dále, ještě není jasné, ale věřme, že ještě uvidíme další zázraky vesmíru.
Astronomie ještě nepoznala to nejlepší: Nový vesmírný objekt byl odhalen ve Sluneční soustavě! - foto 2
Astronomie ještě nepoznala to nejlepší: Nový vesmírný objekt byl odhalen ve Sluneční soustavě! - foto 3
Publikováno: 6. 2. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články