Během pouštní expedice byla nalezena starodávná středověká pevnost.

Začalo to jako obyčejná pouštní expedice. Skupina archeologů se vydala na cestu do hlubin Saúdské Arábie, aby nalezla středověké artefakty a starodávné pozůstatky. Co ale nikdo nečekal, bylo to, co objevili při svém putování.

Během pouštní expedice byla nalezena starodávná středověká pevnost. - foto 1
Po mnoha hodinách bloudění konečně uviděli cosi, co se podobalo středověké pevnosti. Byla to obrovská a složitá budova, která se tyčila nad obrovskou pustou plání. I přes to, že šlo o starodávnou stavbu, vypadala velmi dobře udržovaná. Archeologové dlouho zírali schopni jen civet.

Než se vzpamatovali z prvotního úžasu, začali se procházet po hradbách pevnosti. Uvnitř se skrývala neuvěřitelná podívaná. Stěny byly pokryty starodávnou freskou, která zobrazovala válečníky a bitvy. Na podlaze se rozprostíraly koberce s názornými geometrickými vzory.

Vnitřní prostory byly plné hrnců a nádob naplněných pozlacenými předměty. Řada starodávných mincí a amulety. Zahalené mešity a kamenné sochy. Místnost byla poseta starodávnými relikviemi, které vyprávěly dávno zapomenuté příběhy.

Tento úžasný objev odhalil tajemství skryté v poušti. Tyto starodávné ruiny byly místem, kam se lidé uchýlili před různými pohromami a válečnými bouřemi ve středověku. Pro archeology byla to opravdová vzácnost. Nyní jsou respikované a vystavené jako skvosty.
Během pouštní expedice byla nalezena starodávná středověká pevnost. - foto 2
Během pouštní expedice byla nalezena starodávná středověká pevnost. - foto 3
Publikováno: 18. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články