Divoké orchideje vyrostly poblíž mýtického jezera v Guatemalském pralese.

Ve Guatemalském pralese vyrostly pozoruhodné divoké orchideje, které si brzy získaly světovou pozornost svou atraktivitou a unikátností. A to i navzdory skutečnosti, že rostou poblíž mýtického jezera.

Divoké orchideje vyrostly poblíž mýtického jezera v Guatemalském pralese. - foto 1
Toto mysteriózní jezero je obklopeno nedbale namalovanými háji kapradin, banánovými stromy, suchou půdou a neustále hustou vodní mlhou. Jako pohádky místo toto vytváří překvapivé, neobvyklé prostředí pro provokativní růst divokých orchidejí. Tyto zelené rostliny nejsou jen běžnými kytičkami: jsou velice vzácné, obrovské a často složité sestavy v kruhu se shlukem malých malovaných zeštíhlených listů a drobnými pupeny, které se barvou přibližují křídově bílému odstínu.

Nejen divoké orchideje vyvolávají fascinaci mezi návštěvníky tohoto místa. Zde se také nachází malé skupiny starodávných horníků, kteří obchodují s orchidejemi a udržují tento místní fenomén v jeho malebnosti a domorodém stylu.

I navzdory tomu, že je v tomto magickém lesíku občas informace o divokých orchidejích chudá a navíc je možnost je nalézt minimální, toto krásné místo je jistě stojící nestabilitou diverzity rostlinného života. Divoké orchideje, které v teplých horských lesech Guatemaly rostou, přetrvávají jako symbol kouzla a tajemství.
Divoké orchideje vyrostly poblíž mýtického jezera v Guatemalském pralese. - foto 2
Divoké orchideje vyrostly poblíž mýtického jezera v Guatemalském pralese. - foto 3
Publikováno: 15. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články