Energie generována ohněm: nová generace obnovitelné energie.

Energie generována ohněm je pokročilý způsob, jak čerpat energii z přírodního prostředí – a tím dostat obnovitelnou energii. Jako dlouholetou tradici mnoho kultur od pradávna používalo ohně jako zdroj tepla, světla a energie. Ovšem s novou technologií, která zvyšuje využití ohně, se ukazuje, že ohněm generovaná energie bude ve 21. století stále více hrající roli v procesu získávání obnovitelné energie.

Energie generována ohněm: nová generace obnovitelné energie. - foto 1
Nová generace energetických inovací používá důvtipné vybavení, které dokáže snadno a účinně vytvářet energii z ohně. To zahrnuje obnovitelné trendely, které generují energii z hořícího paliva po dobu až 14 hodin. Tato technologie je podobná starému designu trendlů, který byl po staletí používán k vytápění. Ale v tomto případě jsou nové trendy navrženy tak, aby snadno generovaly elektrickou energii do primárních sítí po dobu několika dní. Dalším posledním vynálezem jsou stacionární ohňové generátory, které jsou schopny udržovat stálou teplotu a produkovat energii. Tyto generátory jsou relativně malé, trvanlivé a funkční v různých klimatických podmínkách.

Energie generovaná ohněm má také spoustu potenciálu. Společnosti se zabývající vývojem a testováním různých druhů těchto systémů prohlašují, že je to nejen efektivní, ale také cenově dostupné řešení pro dosažení obnovitelné energie. Někteří pozorovatelé dále tvrdí, že tyto systémy mohou být nakonec velmi rentabilní, protože spotřeba paliva je nižší ve srovnání se zařízeními na bázi uhlí, čímž se snižuje celkové množství emisí. PříTom jsou tyto systémy schopny generovat až 75-80% obnovitelné energie za použití velmi málo paliva.

Navzdory překážkám, které jsou s těmito ohňovými systémy spojeny, jako je snížení kapacity generování energie, nadměrný hluk, nekompatibilita s jinými druhy paliv a skutečnost, že jsou taženy k úspoře kapitálu, se tento systém stále více používá a vyvíjí. V porovnání s jinými druhy obnovitelné energie je tento způsob vysoce konkurenceschopný a bude hrát ještě větší roli při hledání alternativ obnovitelné energie.
Energie generována ohněm: nová generace obnovitelné energie. - foto 2
Energie generována ohněm: nová generace obnovitelné energie. - foto 3
Publikováno: 25. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články