Záhadné světlo objevené na Měsíci: Vědci stále pokoušejí hloubkově vysvětlit jeho původ.

Vědci z celého světa začali mluvit o záhadném světle nedávno objeveném na Měsíci. Objekt se objevil v jednom z dat NASA Hubble Space Telescope nedávno dostupným online a od té doby se o jeho původu spekuluje.

Záhadné světlo objevené na Měsíci: Vědci stále pokoušejí hloubkově vysvětlit jeho původ. - foto 1
Někteří astronomové jsou přesvědčeni, že je to jen odlesk slunečního světla, ale jiní si myslí, že to může být cosi kosmického. Vzhledem k tomu, jak malý je objekt, někteří vědci si myslí, že to může být asteroid. Jeden z teorií zde kolujících říká, že může jít o obří meteor, což je na Měsíci naprosto bezprecedentní. Existují však i jiné teorie.

Jakkoliv je stále přibližný původ neznámý, vědci stále pokoušejí hloubkově prozkoumat tento objekt. Naštěstí jsou k dispozici množství dat získaných z různých družic a dalších pozemních systémů, které vědcům pomáhají získávat podrobnější informace o tomto záhadném světle.

Například astronomové se snaží vypočítat, jakou hmotnost má tento objekt, a vyhodnotit, jestli jeho přítomnost může mít jakýkoliv negativní dopad na Měsíc a okolní prostředí. Kromě toho jsou vědci docela dobře schopni analyzovat, jestli tento objekt nepochází z jiné planety.

Ať už je původ tohoto záhadného světla jakýkoliv, vědci pracují tvrdě na tom, aby zjistili, co to je. Jejich výzkum by nám mohl poskytnout uspokojivou odpověď, což pomůže vyjasnit další otázky, které ozdobují večer nebe.
Záhadné světlo objevené na Měsíci: Vědci stále pokoušejí hloubkově vysvětlit jeho původ. - foto 2
Záhadné světlo objevené na Měsíci: Vědci stále pokoušejí hloubkově vysvětlit jeho původ. - foto 3
Publikováno: 30. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články