Fyzické fenomény: Astrofyzikové popsali nový typ černé díry.

Astrofyzikové z celého světa vyandráželi novinku. Několikastránkový článek, publikovaný v Nature Astronomy, popisuje nový typ černé díry objevený v oblasti souhvězdí Cassiopeii.

Fyzické fenomény: Astrofyzikové popsali nový typ černé díry. - foto 1
Nemůže být řečeno, že tento objev přinesl nějakou drastickou obměnu. Jedná se o jedinečnou černou díru, velmi odlišnou od těch, které byly doposud odhalené. Byla pojmenovaná "IRAS 16293-2422 B" a její vlastnosti jsou kombinací aspektů černých děr, které se dosud vůbec nevyskytovaly.

Fyzikové uvádí, že vzhledem k tomu, jak je IRAS 16293-2422 B zvláštní ve srovnání s jinými známými černými dírami, může se jednat právě o nový druh černých děr. Předpokládáme, že se jedná o hybrid, trošku hmotné černé díry a trošku nehmotné.

Astrofyzikové, kteří se věnují fyzikálním fenoménům, jsou fansoušci tohoto tématu. Právě tento objev otevírá novou kapitolu, kdiž se jedná o to, jak jsou černé díry vesmíru spojeny - či nesouvisejí? Jde pouze o jednu černou díru, ale možná odhalí odpovědi na otázky, na které si stále kladou mnozí astronomové.
Fyzické fenomény: Astrofyzikové popsali nový typ černé díry. - foto 2
Fyzické fenomény: Astrofyzikové popsali nový typ černé díry. - foto 3
Publikováno: 2. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články