Hrozba z počátku minulého století se vrací - monstrózní žralok se objevil na březích Francie.

Žralok, který byl považován za mytickou legendu, se náhle objevil u břehů Francie a to pochází z počátku minulého století. To vyvolalo paniku mezi obyvateli francouzských pobřežních měst, kteří si dali pozor na stojící vody a ústí řek.

Hrozba z počátku minulého století se vrací - monstrózní žralok se objevil na březích Francie. - foto 1
Žralok byl identifikován jako dvaarážec středního věku, dlouhý osm metrů a vážící více než tři tuny. Tento druh žraloka byl dosud neznámý, ale je obrovský a může dosáhnout rychlosti až 40 mil za hodinu.

Zvláštní na této události je, že žralok se objevil v chladných vodách u francouzského pobřeží. Potravami tohoto druhu jsou menší ryby a kraby, kteří žijí ve teplejších vodách. Jak se tedy dostal tento žralok do Francie a proč?

Místní rybáři se domnívají, že k tomu mohl dojít z důvodu změny teploty oceánu, která mohla způsobit, že žralok migroval do vyšších poloh. To je však jen teorie, protože to nikdo s jistotou neví.

Vláda a vědci nyní intenzivně pracují na řešení, jak tento žralok nasměrovat zpět do svého domovského prostředí, aby se bezpečně vrátil zpět. V každém případě však lze díky počátku minulého století říct, že se hrozba, která byla považována za ztracenou, náhle objevila.
Hrozba z počátku minulého století se vrací - monstrózní žralok se objevil na březích Francie. - foto 2
Hrozba z počátku minulého století se vrací - monstrózní žralok se objevil na březích Francie. - foto 3
Publikováno: 7. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články