Jeden z dávných úžasných objevů: dálkové ovládání za pomoci létajících hmyzů.

Dávní vědci zažili mnohé objevy, které pokročili náš život kupředu. Nyní se dostáváme k jednomu z nejúžasnějších, dálkovému ovládání hmyzu. Jedná se o starou techniku, která umožňuje létajícím hmyzům ovládat objekty dálkovými signály. Byly to vlastně dávné formy bezdrátových technologií, které si vojenské týmy pro sebe nachystaly pro boj s nepřáteli.

Jeden z dávných úžasných objevů: dálkové ovládání za pomoci létajících hmyzů. - foto 1
Nejznámějším příkladem této techniky je použití létajících hmyzů, která byla demonstrována v roce 1930 v Massachusetts Institute of Technology. Tento projekt byl vyvinut armádou Spojených států. Umožňoval létajícímu hmyzu ovládat cílovou obrazovku pomocí dálkově ovládaných signálů, které byly vysílány prostřednictvím jeho křídel. Když hmyz dosedl na obrazovku, vyslal signály, které byly přijímány přijímačem a posílány na cílovou stranu.

Tato technika byla využita například v masových leteckých akcích jako nástroj pro odhalování nepřátelských cílů. Také se používala k ovládání bezdrátových technologií a k ovládání řídicího systému a navigace. Jako bojový nástroj byly také použity pro vysílání biologických plynů nebo chemických výbušnin.

Ačkoli bylo zrušeno většinou používání létajících hmyzů pro dálkové ovládání objektů, stále existují malé používány různých armád a výzkumných týmů po celém světě. Bezpochyby to byl jeden z nejúžasnějších objevů.
Jeden z dávných úžasných objevů: dálkové ovládání za pomoci létajících hmyzů. - foto 2
Jeden z dávných úžasných objevů: dálkové ovládání za pomoci létajících hmyzů. - foto 3
Publikováno: 19. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články