Kde jsou albinismus a lupénka příbuzné? Příslušná vyšetření by mohla odhalit souvislost

Když se řekne albinismus a lupénka, někteří lidé vybaví odlišné kožní choroby. Ale příslušná výzkumy by mohli odhalit jejich spojitost. Albinismus je porucha, která může způsobit sníženou pigmentaci očí, vlasů, nebo kůže. Lupénka je autoimunitní porucha, která je charakterizována svěděním, zarudnutím a odlupujícími se plaky či vločky.

Kde jsou albinismus a lupénka příbuzné? Příslušná vyšetření by mohla odhalit souvislost - foto 1
I když se tyto nemoci zdají být úplně odlišné, vyšetření mohou poskytnout nové informace, které by mohly potenciálně prokázat jejich souvislost. Výzkumníci doufají, že lepší pochopení spojitosti mezi albinismem a lupénkou by mohl pomoci lidem bojujícím s oběma onemocněními.

Naštěstí, speciální techniky jako molekulární biologie a genová analýza nyní dokáží detekovat souvislosti mezi dvěma různými typy onemocnění. Nastavením odpovídajícího experiemntu, který kombinuje různé faktory, jako jsou získaná pojmenování a možné genové sekvence, vědci jsou schopní zjistit možnou souvislost mezi albinismem a lupénkou.

Výsledky takových experimentů můžou mít velký dopad na potenciální léčbu anebo prevenci obou onemocnění. Pokud vyšetření ukáží nějakou vzájemnou souvislost, mohlo by to vést k novým diagnostickým metodám a léčbám, které by se soustředily na jednoduchou léčbu obou chorob.
Kde jsou albinismus a lupénka příbuzné? Příslušná vyšetření by mohla odhalit souvislost - foto 2
Kde jsou albinismus a lupénka příbuzné? Příslušná vyšetření by mohla odhalit souvislost - foto 3
Publikováno: 13. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články