Krize středního věku a jak se jí chránit: Návrat k zelenině.

Krize středního věku to je období, při kterém lidé často prožívají řadu psychických a fyzických změn, které se mohou dostat až do extrémní úrovně. Je to běžná fáze v rozvoji osobnosti v průběhu následujícího po školním věku. Existuje několik cest, jak se těmto stresům vyhnout nebo minimalizovat jejich dopad, ale my se dnes budeme soustředit na jeden - návrat k zelenině.

Krize středního věku a jak se jí chránit: Návrat k zelenině. - foto 1
Zelenina je vitamín-nabitým zdrojem energie, který Vám pomůže udržet se dál od stresu až do středního věku. Je plná antioxidačních látek, minerálů, aminokyselin, enzymů a mikronutrientů, které potřebujeme, aby náš systém fungoval správně. Zabalte-li ještě vnitřnosti, můžete dosáhnout tak silnou imunitu, že můžete překonat krizi středního věku bez následků.

Kromě toho zelenina obsahuje také velké množství mu přírodních vitamínů a stopových prvků, které jsou důležité pro udržení dobrého zdraví. Tyto sloučeniny mohou pomoci redukovat hladinu stresu a deprese. Zavedení čerstvé zeleniny do vaší stravy může mít vliv na každodenní fungování a celkový stav zdraví.

Některé zeleniny jsou skvělým způsobem, jak bojovat proti stresu, a to i po dobu krize středního věku. Zelí, mrkev a celer jsou skvělé pro regulaci hladin hormonů norepinefrinu a serotoninu. Růžičková kapusta je plná selenu, který přispívá k prevenci úzkosti a deprese. Kromě toho je brokolice dobrou volbou pro ty, kteří chtějí regulovat hladinu kortizolu.

Takže, pokud se chcete dostat ven z krize středního věku, zapište si do svého jídelníčku co nejvíce zeleniny
Krize středního věku a jak se jí chránit: Návrat k zelenině. - foto 2
Krize středního věku a jak se jí chránit: Návrat k zelenině. - foto 3
Publikováno: 11. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články