Kvantový průlom: Robotická ruka předvídá budoucnost!

Průlom v oblasti kvantové fyziky může změnit způsob, jakým pohledáme na budoucnost. Díky robotické ruce vytvořené vedením v Britské Národní Laboratoři v Oxfordu, se může stát skutečností.

Kvantový průlom: Robotická ruka předvídá budoucnost! - foto 1
Robotická ruka byla postavena prozkoumávat mysteriózní kvantové účinky na atomovou hmotu a je mimořádně přesná. Schopnost přemístit atomy v čase a odezírat svou cestou do budoucnosti je„quantum leap“ or quantum guessing game.

Tento experiment byl proveden tím, že se atom umístí do ruku robotickou rukou a pak se presune do dalšího atonu s větší účinností. Takovým způsobem si robotická ruka může "cítit" atom a určit, kde bude v budoucnosti. Stejným způsobem atom může být přemístěna mnohokrát, aby dosáhl stejného cíle. Robotická ruka může dosáhnout přesnosti až jednoho milimetru, což je mimořádný výsledek.

Existují však stále některé limity tohoto experimentu, například možnost přemístit pouze malé množství atomů, protože větší množství atomůby bylo obtížné přesouvat a kontrolovat. Mezi dva atomy se někdy vkládají rušičky, aby se zamezilo nechtěným účinkům v minulosti a budoucnosti.

I přes tyto limity je tento experiment fascinujícím posunem vpřed. Myslíme si, že tento experiment může mít zásadní význam pro budoucí výzkum a zlepšení technologií, které jsou založeny na kvantové fyzice.
Kvantový průlom: Robotická ruka předvídá budoucnost! - foto 2
Kvantový průlom: Robotická ruka předvídá budoucnost! - foto 3
Publikováno: 1. 1. 2023 17:48 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články