Lidstvo může znovu oživit umírající jazyk starobylé kultury.

V moderním světě se stále více a více lidí učí cizí jazyky a posouvají svoji komunikativní schopnost. Mnozí však neví, že existuje ještě úžasnější projekt: můžeme znovu oživit starobylý jazyk sloužící kultuře, jejíž existence se již mnoho let blíží k večnému odpočinku.

Lidstvo může znovu oživit umírající jazyk starobylé kultury. - foto 1
Jedním z těchto jazyků je hebrejština, starodávný jazyk, kterým mluvili Izraelité po staletí. Mluvila se ní i Ježíš a další významní lide, kteří obývali Sínajský poloostrov. Hebrejština byla téměř zapomenuta po roce 70, kdy došlo k palestinskému válečnému konfliktu.

Tyto dny, mnozí hebrejštinu bedlivě sledují, aby ji mohli obnovit. Existuje mnoho skupin, které se snaží obnovit tento starý jazyk, aby mohli být připraveni opět jej sloužit. Dodávají mu nový život dodržováním prastarých pravidel a zvyků, a napříč vzdělávacími programy pomáhají novým uživatelům tento starobylý jazyk přijmout.

S ohledem na technologický progres toho lze v poslední době dosáhnout. Obecně existuje více důvodů, proč je důležité zachovat jazyk starobylých kultur. Jedno je jisté - když se lidem podaří oživit starodávný jazyk, budou moci lidé renonkovat s minulostí a dodat jazyku druhou šanci. Tímto způsobem můžeme začít znovu objevovat kulturu založenou na jazyce, což může pomáhat lidem po celém světě.
Lidstvo může znovu oživit umírající jazyk starobylé kultury. - foto 2
Lidstvo může znovu oživit umírající jazyk starobylé kultury. - foto 3
Publikováno: 14. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články