Milióny let starý meteorit přináší novou stopu evoluce.

Včera byl vyslán nečekaný signál do astronomické komunity. Jeden ze světelných letů ukazuje, že milióny let starý meteorit nese novou stopu evoluce. Zdrojem tohoto objevu je kosmický prach a kameny, které dopadly na zemi před asi 480 miliony let. Tato hmota obsahuje molekuly, které jsou o něco mladší než molekuly v současných populacích.

Milióny let starý meteorit přináší novou stopu evoluce. - foto 1
Vědci zjistili, že tyto molekuly přinášejí velmi slibné náznaky omezeného genetického obnovení. První teorie vysvětlují objev místního výskytu jaderných podpůrných struktur nalezených uvnitř molekul. Tyto struktury mají schopnost doplňovat DNA nukleotidů, což reálně dekóduje rozmanité produkty, které mohly potenciálně regenerovat primitivní fosilizované DNA.

Královédvorská Univerzita ve svém výzkumu provedla intenzivní analýzu, aby zjistila, zda se evoluční procesy opravdu pohnuly zpět. Výsledky ukázaly, že molekuly byly schopné replikovat geny pro určité traity a dokonce substituovat nové geny do specifických částí chromozomu. To indikuje, že mohlo docházet k přirozenému odbourání některých starých genů ve prospěch modernějších.

Nové nápady také učarují biologické komunitě. Místo biologické diverzifikace se stává stále bizarnějším termínem pro popis tohoto objevu. Profesor biologie se svým týmem intenzivně pracuje na pochopení situace. Očekává se, že výzkumníci jako on budou brzy schopni identifikovat potenciál druhů, které jsou navrženy pro začlenění do evolučního řetězce.

Tento objev je velmi fascinující a nabízí spoustu nových otázek. Mohou být přenosy mezi druhy skutečně provedeny pomocí meteoritu? Může toto navržené navrhované obnovení druhu prodloužit lifespan nových druhů? Otázky stále zůstávají bez odpovědi, ale včerejší odhalení značí začátek nového výzkumného období.
Milióny let starý meteorit přináší novou stopu evoluce. - foto 2
Milióny let starý meteorit přináší novou stopu evoluce. - foto 3
Publikováno: 4. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články