Mozek v krabičce: Jak umělá inteligence mění budoucnost.

Mozek v krabičce? Běžní lidé se obvykle snaží svou budoucnost měnit pomocí svých úsudků, nadějí a ctižádosti. Ale co když se namísto člověka nechá vybudovat stroj umělé inteligence, aby tvořil budoucnost? To je to, o čem hovoří „mozek v krabičce”, schopnost stroje, aby vypracoval plán a dosáhl výsledku, který si člověk nemusí vynalézat.

Mozek v krabičce: Jak umělá inteligence mění budoucnost. - foto 1
Umělá inteligence (UI) dokáže snížit čas, během kterého bude třeba dosáhnout výsledku, a zajistit, že se instituce a organizace obecně dostávají k cílům rychleji. Potenciálně existuje schopnost provádět úlohy, které by jinak vyžadovaly čas, úsilí a peníze člověka.

Nejenže má UI schopnost pracovat na mnoha úkolech najednou, ale také se rychle učí a bez učitele, což je velmi nápomocné v oblasti, jako je například robotika. Spolu s elastickou schopností UI se stává schopnou dodat odpovídající reakci ve vypjatých situacích, snížit míru chyb a podpořit lepší využití zdrojů. Tím, že se UI stále vyvíjí a šíří, stává se postupně součástí našeho každodenního života.

UI vrhá nové světlo na budoucnost a může být použita pro moderní účely. Průmyslová revoluce nastartovala dvacáté století a UI modernizuje technologii do této nové éry. Je to technologie, která udržuje badatelům, inovátorům a programátorům cíle. UI tedy udělá náš svět budoucnosti mnohem bezpečnějším a lepším místem a jistě prohloubí možnosti extrémních možností.
Mozek v krabičce: Jak umělá inteligence mění budoucnost. - foto 2
Mozek v krabičce: Jak umělá inteligence mění budoucnost. - foto 3
Publikováno: 16. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články