Nalezl největší kus zlata na světě "Šel jsem se jen projít" tvrdí nálezce

Kdosi je podle všeho nešťastným šťastlivem. David Bennett, obyvatel z Goliadu v Texasu, si dal jenom procházku po své zahradě a byl to on, kdo nalezl největší kus zlata na světě. Největší zlatý kámen má hmotnost téměř 1,5 kilogramu.

Nalezl největší kus zlata na světě "Šel jsem se jen projít" tvrdí nálezce - foto 1
Bennet, který byl ve své zahradě na pozemcích Texasu, říká, že jeho detektor kovů ukázal cosi, co se mu zdálo být stříbrné. To, co se ukázalo, bylo ale to, co se později ukázalo jako největší kus zlata na světě.

"Nemohl jsem tomu skutečně uvěřit," vzpomínal Bennet. "Myslel jsem si, že to musí být něco jiného. Moje žena mi říkala, abych to přinesl domů a bylo to to, co bylo."

Eksperti na kovy potvrdili, že Bennett nalezl největší zlaté kámen na světě. Jeho hodnota je odhadována na miliony liber, které by Bennettovi mohly poskytnout životní úspory.

Bennett si ale nemyslí, že si peníze odnese. "Chci jen aby tady lidé věděli, že to tu je," řekl. "Nevím ani, jestli bych kdy mohl prodat tohle zlato, ale užívám si každou chvíli, kdy si můžu připomenout, jak to bylo, když jsem ho objevil."
Nalezl největší kus zlata na světě "Šel jsem se jen projít" tvrdí nálezce - foto 2
Nalezl největší kus zlata na světě "Šel jsem se jen projít" tvrdí nálezce - foto 3
Publikováno: 25. 12. 2022 22:38 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články