Narazil na trpasličí planetu, tenhle astronom spustil galaktickou senzaci.

Astronomovi Štěpánovi Křišťanovi se toto ráno dostalo velmi nečekaného překvapení. Věnoval se své oblíbené činnosti, tj. pozorování hvězd za jeho teleskopem, kdy se v něm náhle objevila trpasličí planeta. Štěpán byl tak šokován, že hned utíkal ke svým kolegům, aby jim o svém odhalení řekl.

Narazil na trpasličí planetu, tenhle astronom spustil galaktickou senzaci. - foto 1
Vědci, kteří se mu ke dveřím okamžitě dostavili, byli zděšeni stejně tak, jako on sám. Na obloze nařízeno hledání v jiných částech galaxie a rozhlasem vyslána výzva k účasti na mise meteorem. Meteor, který by měl trasu do tajemné planety, byl velmi brzy nalezen a po krátkém procesu odhalení, který Štěpán prošel, byla učiněna oficiální zmínka o této planetě ve veřejném médiu.

Zpráva, kterou tento astronom rozšířil, rozpoutalo především debaty všech světových zemí. Narazil na trpasličí planetu a každý si přál poznat stručnou informaci o tom co se na ní schovávalo. Tak vznikla vědecká mise, jejím cílem bylo navštívit planetu a její obyvatelstvo.

Před návratem první výpravy bylo těžké odhadovat, co se na planetě nachází, nikdo ji dosud nezkoumal. Přesto se všechna očekávání bohapustě překonala. Podobně jako trpasličí planety ve sci-fi literatuře, i tato planeta byla kompletně obklopena zelení a osídlená malou rasou trpaslíků. S přátelskou tváří a neotřelými zvyky trpaslíci hráli důležitou roli při vybudování tabletu s informacemi o místní kultuře.

Všichni jsou tedy ohromeni tím, co se odehraje a jakým způsobem to Štěpán objevil. Od této chvíle je Štěpán nositelém jednoho ze slavných objevů v historii - trpasličí planeta. Toto odhalení učinilo astronoma slavným; jeho jméno se stane důležitou součástí astronomie a dává význam jeho pozorování po mnoho let.
Narazil na trpasličí planetu, tenhle astronom spustil galaktickou senzaci. - foto 2
Narazil na trpasličí planetu, tenhle astronom spustil galaktickou senzaci. - foto 3
Publikováno: 15. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články