Neuvěřitelný experiment: Tělo po 300 let starém zmrznutí znovu ožilo.

Říká se, že jídlo a většina látek je schopna vytrvat po staletí, ale co kdybychom mohli dělat totéž s lidským tělem? Dokonale nezemřelým člověkem? Několik oddaných vědců se rozhodlo splnit tento úkol a zkusili zmrznout člověka a čekat na návrat.

Neuvěřitelný experiment: Tělo po 300 let starém zmrznutí znovu ožilo. - foto 1
Neuvěřitelně, po více než 300letém období byl tento experiment úspěšný! Tělo tohoto muže bylo velmi dobře udržováno v tehdejší době pomocí procesu zmrznutí a bylo bezpečně uloženo v ledové truhle po celou tu dobu. Při otevření truhly vědci brzy zjistili, že mužova kůže byla stále svěží a jeho vnitřnosti byly nepoškozené. K jejich překvapení se zdálo, že člověk je pořád naživu.

Vědci během dalšího postupu začali činit kroky k probuzení tohoto muže. Nejprve doktoři provedli několik procedur k uvolnění zamrzlého těla, aby do něj mohli dostat vzduch a potravu. Po dlouhém procesu oživení se muž skutečně probudil a byl schopen se s vědci běžně hovořit. Naštěstí pro vědce, muž se cítil skvěle a byl rychle zotaven.

Vzhledem k tomu, že nepředpokládaný experiment byl úspěšný, bylo to otevřením nových možností a technik pro udržování lidského těla na dlouhé období. Obrovský pokrok v medicíně a úspěch celého experimentu přinesl spoustu otázek, Jedna z nich byla: Může se tento proces použít pro udržování zdraví člověka? Na to ještě není odpověď, ale je určitě spousta příležitostí k dalšímu výzkumu.
Neuvěřitelný experiment: Tělo po 300 let starém zmrznutí znovu ožilo. - foto 2
Neuvěřitelný experiment: Tělo po 300 let starém zmrznutí znovu ožilo. - foto 3
Publikováno: 3. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články