Nová studie o oceánu poodhalila dosud neobjevené organismy.

Vědci z celého světa jsou ohromeni nedávnou objevů, které se konaly na hlubinách oceánu. Nyní, po několika letech výzkumných aktivit je zjevné, že při sledování bizarních organismů, které obývají nejhlubší místa v oceánu, jsou tam objevovány dosud neznámé druhy.

Nová studie o oceánu poodhalila dosud neobjevené organismy. - foto 1
Například v minulém roce byla objevena nová šelma, která dosud nebyla popsána. Tento netopýří podobný organismus byl nazván "Tuapae". Jeho odlišností je typické brnění podobné želvě, které mu poskytuje ochranu v hlubinách oceánu. Kromě toho tento druh měl i zvláštní způsob života. Používá fosforeskující částice k tomu, aby zaujal svou potravu.

Na jiném místě, před několika měsíci, byla navíc objevena další nová živá entita. Tento druh netopýra, který dostal jméno "Praxis", je vybaven schopností, které dosud nebyly pozorovány u žádného jiného organismu. Má velmi silné brnění, které mu umožňuje překonat destruktivní síly hlubinného tlaku.

Nakonec existují i další druhy organismů, které dosud nebyly objeveny. I když vědci nyní mají přístup ke mnoha moderním technologiím, prozkoumání hlubin oceánu je stále obtížné. Nicméně, doufejme, že díky dalším studiím se dozvíme o nových pozoruhodných organismech, které se skrývají hluboko pod hladinou.
Nová studie o oceánu poodhalila dosud neobjevené organismy. - foto 2
Nová studie o oceánu poodhalila dosud neobjevené organismy. - foto 3
Publikováno: 9. 2. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články