Nové záhady: Ledovcová mumie drží klíč k tajemství starověkého národa.

Objevení záhadné mrtvé ledovcové mumie, která se v minulých týdnech objevila na neobvyklém místě v Alpách, ohromilo veřejnost. Valaši, starověký národ, byli známí svou záhadou a spletitou souvislostí mezi jejich bohy a bitvy – a toto mumi potenciálně odhaluje něco víc.

Nové záhady: Ledovcová mumie drží klíč k tajemství starověkého národa. - foto 1
Legendy o Valaších jsou stále živé dnes a nyní, když se objevila mumie, skupina archeologů okamžitě smýšlela, že by mohla obsahovat klíč k jejich starověkým tajemstvím. Archeologové uvedli, že tento kus přírody byl neuvěřitelně dobře zachovalý a dodali, že po fyzickém zkoumání mumi „čekáme na to, co bude následovat“.

Momentálně se domnívají, že mumie, vymyšlená jako muž, je stará alespoň několik stovek let - byla dána dohromady s některými slovanskými artefakty, které byly datovány do té doby. Práce archeologů na tomto území ještě nezveřejnila nalezené věci, ale spekulace hovoří, že se někde ve stinných oblastech Alp nachází velkolepá zapomenutá valašská civilizace.

Podle expertů je tato ledovcová mumie jedinečnou možností podívat se do minulosti a možná dosáhnout odpovědi, která bude stačit k vyřešení záhad Valaším. Současná expedice se zatím zaměřuje na dokončení fyzického prozkoumání, aby se mohlo pokračovat v objevování tajemství, které by mohlo být nalezeno v hlubinách skryté historie.
Nové záhady: Ledovcová mumie drží klíč k tajemství starověkého národa. - foto 2
Nové záhady: Ledovcová mumie drží klíč k tajemství starověkého národa. - foto 3
Publikováno: 12. 2. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články