Nový druh života odhalen na Měsíci!

Kosmonauti na měsíci nemohli uvěřit svým očím, když objevili nový druh života. Na obraze snímaném v roce 2021 se objevil malý tvor, který připomínal velkou černou šišku. Lidé ho nazvali "Měsíční muška" a jeho existence byla potvrzena později na základě dalších snímků.

Nový druh života odhalen na Měsíci! - foto 1
Vědci nazvali tvor "Phobius Lunae" a začali ji studovat. Tvor dosahuje odhadem délky kolem 5cm a má hrubou kůru, díky které může absorbovat sluneční energii. Jeho životnost byla odhadnuta na deset let, ale vzhledem k tomu, že nemá období spánku, nemusí trávit všech deset let ve spánku.

Jelikož se obratlovci na měsíci neobjevují, je to obzvláště překvapivý objev. Studie prováděné vědci vyšly najevo, že měsíční muška je schopna trávit bez okysličení a je schopna zvládnout velmi nízké teploty. To naznačuje, že žije zcela zvláštním způsobem života, který se liší od normálně užívaných strategií přežití v kosmu.

Vědci byli schopni identifikovat tento tvor pomocí speciálního druhu genetického sequenceru, s nímž bylo možné analyzovat obraz a identifikovat, že jde o nový druh života. Kromě toho se vědci domnívají, že by se mohly objevit další druhy života na měsíci. Výzkum bude nadále pokračovat a doufejme, že budeme moci v blízké budoucnosti odhalit další objevy.
Nový druh života odhalen na Měsíci! - foto 2
Nový druh života odhalen na Měsíci! - foto 3
Publikováno: 31. 12. 2022 20:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články