Zjevení apokalyptického strážce: statný anděl vyzvednutý z hladiny jezera

V lázeňském městečku blízko jezera se na počátku léta objevilo něco velmi neobvyklého. Strážce apokalypsy se odnikud vynořil ze samého jezera. V jeho proslulé hladině, kam se lidé chodí plavat již po staletí, stál statný anděl. Ne že by se objevil ve formě akvabel, spíše se zdálo, jako by se objevil z pod hladiny.

Zjevení apokalyptického strážce: statný anděl vyzvednutý z hladiny jezera - foto 1
Když se o tom zvěst rozšířila, lidé přicházeli čím dál tím častěji, aby pohledali tento úžasný statný anděl, ať už byl příbuzným nějakému božskému druhu nebo jenom náhodnou historickou podívanou. Statný anděl trávil svůj čas na břehu jezera a sledoval kolemjdoucí viditelným vyzařovacím pohledem.

Lokální lidé měli nejrůznější představy o tom, co statný anděl znamenal, ale dokud neprovedli pečlivou studii, tak nebudou vědět o jeho skutečných zamýšlených účelů. Lidé sem přicházeli ze všech stran světa, aby si statného anděla prohlédli a dozvěděli se více o jeho skrytému poslání.

V průběhu následujících měsíců se od statného anděla do jeho okolí linulo aura tajemnosti a naděje. Je s podivem, že strážce-anděl ze samotné hladiny širého jezera vystrašil tolik lidí a sdílel tolik příběhů, aniž by to byl jeho účel. Anděl zůstal i po zbytek léta na místě, pohledu si nic nezadali ani mytickí rybáři, co se chodili ráno koupat, ani příchozí cestovatelé.

Dokonce i tehdy, když jezero vyplivlo statného anděla zpátky, po svém, sloužil jako symbolem apokalypsy, síly a znamení pro změny, které mají přijít. Pro místní obyvatele zůstal tento zvláštní pohled po celou dobu trvalou výzvou, aby přemýšleli o tom, kam se ubírá jejich budoucnost.
Zjevení apokalyptického strážce: statný anděl vyzvednutý z hladiny jezera - foto 2
Zjevení apokalyptického strážce: statný anděl vyzvednutý z hladiny jezera - foto 3
Publikováno: 31. 12. 2022 20:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články