Obdivuhodný příběh: Světový rekord v plavání překonán dvěma nevidomými bratry.

Je tomu už více než jeden rok, co dva bratři z Malajsie překonali světový rekord v plavání. Tím, co tyto bratry odlišuje od téměř každého jiného sportovce světa, je to, že oba jsou nevidomí. Dokonce ani nemůžou vidět, kudy se plave.

Obdivuhodný příběh: Světový rekord v plavání překonán dvěma nevidomými bratry. - foto 1
Malajsijští bratři, kteří byli oba nevidomí od narození, se jmenují Ahmad Abdullahi Bin Abdul Aziz a Ahmad Anwar Bin Abdul Aziz. Společně překonali předpokládaný světový rekord v plavání pro lidi, kteří trpí očními vadami. Rezultát? Osm kilometrů za hodinu a 39 minut. Už jejich úspěch byl značným dokončením obdivuhodného cíle a svého dosud neporazitelného rekordu.

Jejich rodina a přítelé se po tomto fenomenálním úspěchu postavili za ně, slavili a gratulovali jim. Pak ale bratři překvapili všechny, když se jim trochu usmálo štěstí a majitelka Guinnessovy knihy rekordů navštívila koupaliště v Kuala Lumpur, aby jim pomohla udělit oficiální ocenění.

Bylo obdivuhodné sledovat, jak se sebehněvěřoucí bratři dokážou postavit k tomuto rekordu. Bylo to opravdu inspirující a když se do tohoto měřítka přidají jejich bratrské city, nedá se nemyslet na to, co tito dva dokázali. Je to opravdu báječný příběh.

Obdivuhodný příběh dvou bratrů, kteří překonali světový rekord v plavání, přičemž oba jsou nevidomí, je ohromující, ale ve skutečnosti je jejich cesta ještě úžasnější. Když zkrátíte, jde o to, že tito dva stateční bratři dokázali, že se bez high-tech technologií můžete dostat až tak daleko.
Obdivuhodný příběh: Světový rekord v plavání překonán dvěma nevidomými bratry. - foto 2
Obdivuhodný příběh: Světový rekord v plavání překonán dvěma nevidomými bratry. - foto 3
Publikováno: 30. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články