Objeveny nové druhy dinosaurů: Převratná objevování v paleontologii.

Paleontologie je odvětví vědy zabývající se studiem živých organismů, které už nejsou mezi námi. To znamená, že minulost je plná objevů a nových poznatků o starověkých živočiších. Ať už jde o fosilie zkamenělin, nebo pozůstatky skutečně živých dinosaurů, paleontologové se snaží co nejvíce dozvědět. Nyní jsme svědky téměř převratného objevu, jehož protagonistou jsou opět dinosauři.

Objeveny nové druhy dinosaurů: Převratná objevování v paleontologii. - foto 1
V posledních měsících byly nalezeny zbytky šesti nových druhů dinosaurů. Tyto zbytky byly objeveny v různých lokalitách ve Spojených státech. První objevený dinosaurus je malý typ psího předka, stejně jako druh podobný hadovi. Dále, byly objeveny dva druhy hadrosaurů, jejichž velikost pohybovala mezi pěti až šesti metry. Nejméně estetickou z nalezených fosilií je bezesporu Ornithomimus, dinosauři s hůlkovitou čelistí podobnou právě ptákům.

Z hlediska paleontologie je to velmi zajímavé, protože dosud nebyly známy žádné fosílie těchto druhů dinosaurů. Objev nových druhů ukazuje, že paleontologie se posunula ještě dále ve snaze systematizovat každý druh rodu dinosauří. Krom toho, naše schopnost najít pozůstatky dinosaurů vůbec vyvolává úctu: jde o starověká stvoření, jejichž stopy jsou natolik dobře uchované, že je můžeme shromáždit a studovat.

Vědci se rozhodli prozkoumat tento objev z hlediska celého rodovitého systému dinosaurů a toto bádání v budoucnu určitě pozvedne naše znalosti o questech a charakteristikách dinosaurů jako celku. Tento objev také přinese nové výzkumné oblasti a v současnosti tato oblast každý den podrobují pečlivému testování. To je skutečný pokrok v paleontologii.
Objeveny nové druhy dinosaurů: Převratná objevování v paleontologii. - foto 2
Objeveny nové druhy dinosaurů: Převratná objevování v paleontologii. - foto 3
Publikováno: 22. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články