Ohromující objev: Vodní živočichové se mohou využít k urychlení autonomní navigace.

Ve světě autonomní navigace se objevila úžasná novinka: Vodní živočichové se mohou využít k urychlení navigace. Právě teď, vyšetřovatelé na celém světě využívají schopnosti vodních živočichů jako způsob, jak zjistit, kam se pohybovat.

Ohromující objev: Vodní živočichové se mohou využít k urychlení autonomní navigace. - foto 1
Vzhledem k tomu, že konvenční metody navádění nejsou vždy přesné, vědci hledali cestu, jak urychlit navigaci. Pozorovatelným způsobem studovali mořské živočichy, kteří mají vlastní hledání nebo navigaci. Nalezli rozmanité aplikace pro ryby, které mohou využívat. Vědci poté propojili principy těchto přirozených schopností s autonomní navigací v lidském světě.

Vynikajícím způsobem, jak vodní živočichové mohou pomoci s autonomní navigací, je jejich schopnost vyhledávat své domovy. Mořské živočichy tuto schopnost již vykazují přirozeně a vědci tuto schopnost mohou převést do světa autonomní navigace pomocí různých prostředků.

Jeden způsob je přesunout schopnosti, které mořské živočichy vykonávají, aby se dostali na správné místo, do počítačových systémů umístit do autonomního vozu. Díky tomu autonomní vůz může používat některé z principů ryb ve vodě a stejně navigovat adekvátním směrem.

Toto je doposud ohromující objev, který může být velmi užitečný pro autonomní navigaci. Je to určitě úžasný krok dopředu pro celý obor. Vědci v této oblasti v současné době pracují na implementaci těchto technologií do autonomních vozidel a doufají, že bude úspěšná.
Ohromující objev: Vodní živočichové se mohou využít k urychlení autonomní navigace. - foto 2
Ohromující objev: Vodní živočichové se mohou využít k urychlení autonomní navigace. - foto 3
Publikováno: 26. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články