Po stopách legendárního medvěda grizzlyho v horských oblastech Kalifornie.

V posledních měsících se v horských oblastech Kalifornie zvýšil zájem o legendárního medvěda grizzlyho. Prasečí medvěd byl jednou běžnou součástí přírodního prostředí těchto oblastí a byl nazýván "grizzly" pro svou typickou, pošedenou srsť. Je velmi vzácné setkat se s tímto medvědem, ale někteří nadšenci se rozhodli vyrazit do hor a po stopách tohoto vačnatce.

Po stopách legendárního medvěda grizzlyho v horských oblastech Kalifornie. - foto 1
Návštěvníci a dobrodruzi, kteří hledají grizzlyho, jsou obecně doporučováni stanout užitečnou vybaveností vlasntíkem kompasu, mapy a dostatečným jídlem a vodou, aby byli schopni navždy ztratit orientáci na hlavní cestě v hluboce do těchto prérií. Nejlépe se nachází v noci, kdy je často ticho a je menší riziko setkání s grizzlym.

Po cestě je třeba sledovat každý signál, který může naznačovat grizzlyho. Tyto mohou být tašky potravin nebo odpadky často dropované v okolí, nebo některé zvláštní zvuky, jako je například štěkot nebo volání.

Ačkoli je to velmi vzácné, může se stát, že návštěvníci narazí na grizzlyho. Pokud je to případ, je nezbytné být velmi ohleduplní a mít respekt ke svému okolí. Pokud to rozumně uskuteční, budou schopni dosáhnout cenného blízkého setkání s legendárním medvědem grizzly.
Po stopách legendárního medvěda grizzlyho v horských oblastech Kalifornie. - foto 2
Po stopách legendárního medvěda grizzlyho v horských oblastech Kalifornie. - foto 3
Publikováno: 4. 1. 2023 22:24 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články