Podmořský vrak vytažen na světlo světa: Tajemství unikátního zločinu spáchaného v 18. století

Podmořský vrak byl nedávno vytažen na světlo světa. Přišel z hlubin moře, kde ležel po celá desetiletí. Vrak byl objeven u pobřeží Francie a vzbudil tolik pozornosti kvůli svému zvláštnímu vzhledu a zvláštním tajemstvím, které skrývalo dlouhých 200 let.

Podmořský vrak vytažen na světlo světa: Tajemství unikátního zločinu spáchaného v 18. století - foto 1
Vrak patřil oceánskému lodnímu konvoji, který byl pochopitelně osamělý. Ostatní lodě byly shozeny během bitvy, která se odehrála v 18. století. Narušením časové osy tohoto konfliktu odhalila vykopávka unikátního zločinu, který byl spáchán před mnoha lety.

Zpráva uvádí, že v rakvi plujícím s lodním konvojem byly uvnitř ohromné sumy peněz. Tyto peníze byly určeny pro vítěze konfliktu, ale jak už bylo zmíněno, bitva skončila opačně. Kapitán loďstva následně nařídil svým mužům, aby rakvi s penězi vhodili do moře.

Avšak díky pokroku technologie a úsilí odborníků se podmořský vrak podařilo najít a jeho tajemství je nyní odhaleno. Peníze jsou nyní rozděleny mezi zapojené strany a jako památka na tento unikátní zločin bude vrak vystaven v místnímu muzeu.
Podmořský vrak vytažen na světlo světa: Tajemství unikátního zločinu spáchaného v 18. století - foto 2
Podmořský vrak vytažen na světlo světa: Tajemství unikátního zločinu spáchaného v 18. století - foto 3
Publikováno: 12. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články