Průlomová studie odhalila celkový blahodárný vliv konzumace mléka.

Kdysi bylo mléko vnímáno jen jako zdravá a nutričně bohatá potravina. V poslední době se to ale změnilo a nová průlomová studie ukazuje, že konzumace mléka má pro člověka mnohem více blahodárných účinků než se dříve předpokládalo.

Průlomová studie odhalila celkový blahodárný vliv konzumace mléka. - foto 1
Studie, provedená na více než 4000 respondentech ve věku 20-50 let, ukázala, že si lidé, kteří pravidelně konzumují mléko, užívají širší škály zdravotních beneficit. Mléko bylo spojeno s menším rizikem srdečních onemocnění, cukrovky, osteoporózy a také s lepší imunitou.

Zajímavé bylo nicméně to, že tyto blahodárné účinky nepocházely jen z konzumace mléka samotného, ale také ze živin, které jsou v mléce obsaženy. Studie ukázala, že tuk a bílkoviny v mléce mohou poskytnout prospěch tělu a snížit riziko různých nemocí.

K tomu všemu se přidávají další zdravotní benefity, jako je například prevence zácpy, ztráta hmotnosti nebo pomoc při hojení ran. K tomu všemu je mléko bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, které přispívají ke zdraví. Na druhou stranu ale musíme brát v potaz, že vybrané typy mléka mohou vysoké množství tuku a cukru.

V každém případě je nová studie důkazem toho, že konzumace mléka je nejen chutná, ale také velmi blahočinná pro lidské zdraví. Zřejmě je nyní jasná odpověď na otázku, zda si vybrat mléko nebo džus.
Průlomová studie odhalila celkový blahodárný vliv konzumace mléka. - foto 2
Průlomová studie odhalila celkový blahodárný vliv konzumace mléka. - foto 3
Publikováno: 24. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články