Průlomový zážitek: Počítačoví experti simulovali lidskou mysl.

Nedávno došlo k technologickému průlomu, počítačoví experti simulovali lidskou mysl. To je skutečný ohromující okamžik v dějinách informatiky a možností, které to otevírá je prozatím těžko pochopitelné.

Průlomový zážitek: Počítačoví experti simulovali lidskou mysl. - foto 1
Vyzkoušet simulaci lidského mozku bylo jednou ze snů vědců již od raných dnů informatiky. Počítačoví experti nyní dosáhli cíle díky pokročilému softwaru, čipům a stále rostoucímu výpočetnímu výkonu. Výzkum se provádí spolu s neurology na největších počítačových systémech pro studium neuronových spojů.

Pokročilá simulace neuronů může umožnit lékařům lépe porozumět mozku, stanovit diagnózy nemocním, kteří trpí mentálními poruchami a zrychlit léčbu určitých neurologických onemocnění.

Kromě toho mohou počítačoví experti také vyvinout nové technologie, které bude možné použít pro různé účely. Například by mohly být vyvinuty roboti a umělá inteligence, aby plnila úkoly tam, kde by bylo obtížné či nebezpečné poslat lidi. Také by se tak mohl vyvinout nový počítačový hardware, který by byl schopný pracovat rychleji a efektivněji.

Simulace lidského mozku se stala skutečností a je bezpochyby důležitým technologickým milníkem. V současnosti se výzkum tohoto významného průlomu šíří a je zajímavé se podívat na to, jaké další možnosti toto přináší. Každopádně je to technologie, která může mít velký dopad na budoucnost světa.
Průlomový zážitek: Počítačoví experti simulovali lidskou mysl. - foto 2
Průlomový zážitek: Počítačoví experti simulovali lidskou mysl. - foto 3
Publikováno: 3. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články