Průzkum exoplanety s hlubokými podzemními labyrinty.

Když astronomové objevili exoplanetu, která se skrývá ve vzdálenosti 750 světelných let od Země, udělali zásadní objevy. Nejenže tato planeta má život podpůrnou atmosféru, je to také obrovské dobrodružství s hlubokými a nesčetnými labyrinty ve středu planety. Vlastnosti exoplanety, nazvané DJ3X-14, jsou něco, co nikdo očekával. Za každou rohovou skalní zeď se skrývá nejeden složitý chodník, který se zdá jako beskonečné trmice děsivých pasáží.

Průzkum exoplanety s hlubokými podzemními labyrinty. - foto 1
Speciální výzkumné týmy byly vyslány na místo z USA, Kanady a Velké Británie, aby prozkoumali tuto exoplanetu a tajemné cesty, které skrývá. Při vstupu do přízemí planety NASA se setkala s něčím, co nikdo očekával - podzemní systém labyrintů, které jsou tak hluboké, že je dosud nedokázali prozkoumat. Tento jedinečný systém bochníkových chodeb na sebe okamžitě upoutal pozornost planetologů.

Po studiích odebraných vzorků látky a informací sondou funguje na planetě hluboký rozsáhlý hydrotermální systém, který produkuje sýranový mléčně bílý vodní průtok. Tímto způsobem je produkována energie a struktury, které vedou k sezení hluboko uvnitř planety. Dále se experti domnívají, že některé tajemné tvary a formy, které objevili, mohou být umělého původu.

Mnoho odborníků se domnívá, že tamní podzemní systém labyrintů představuje velkou neznámou v oblasti astronomie. Kromě objevu obrovského hydrotermálního systému tohoto druhu byly vykopány důkazy o starodávné civilizaci, která zde zřejmě existovala před miliony let. I přestože všechny tyto objevy jsou velice zajímavé, je třeba bohužel zdůraznit, že vstup do labyrintu plného středy je pro lidi dosud na dohled, stejně jako jakákoliv možnost, že tam existují nějaké živé organismy.
Průzkum exoplanety s hlubokými podzemními labyrinty. - foto 2
Průzkum exoplanety s hlubokými podzemními labyrinty. - foto 3
Publikováno: 17. 1. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články