Tajemný zdroj energie? Záhada živácí solární soustava v galaxii.

Mnoho astronomů bylo překvapeno, když objevili místo v galaxii, které se jeví jako silný zdroj energie. Vědci tvrdí, že ještě nikdy předtím nebyl tento druh energie objeven a vzhledem k tomu, že zdroj energie se jeví jako dobře definovaný, je to stále velká záhada.

Tajemný zdroj energie? Záhada živácí solární soustava v galaxii. - foto 1
Nejprve si mysleli, že energie pochází z obrovské supernové, kterou ostatní galaktické objekty okolo mohly použít pro svou vlastní energii. Dokonce se domnívali, že se mohlo jednat o novodobou hvězdu, která by se mohla nakonec rozpadnout na malé částice energie, které by se daly použít při vytváření nového objektu ve vesmíru. Ovšem tyto teorie byly vyvráceny, když vědci zjistili, že zdroj energie je podivným způsobem uzavřený a izolovaný od ostatního prostředí.

Druhou teorií je, že to může být Proxima-style solární soustava. Tato hipotéza se zdá být pravděpodobnější, protože se zdá, jako by zdroj energie pocházel z množství ohnisek, včetně velké sluneční soustavy a nekonečně skrytého a temného tělesa, které by mohlo být obclestniklou rondelnou energie. V současné době nejsou k dispozici žádné důkazy, které by potvrzovaly tuto teorii, ale dalo by to smysl, že by jednoduchá solární soustava fungovala jako souhrnný zdroj energie. Všichni astrofyzici doufají, že tento fenomén postupně porozumí.

Existuje samozřejmě i poslední možnost – že pochází od mimozemšťanů. To je pravděpodobně nejpřestřelenější ze všech možností a zatím se zdá, že tento zdroj energie je jenom záhadou, která zůstává neobjasněna. Zda tento záhadný zdroj energie je opravdu solární soustava, Proxima styled supernova, nebo skryté tajemství mimozemské civilizace, které prozatím nikdo neatakuje, pozůstane zahaleno tajemstvím. Jedno je jasné: bude lákavé sledovat, jak se tato souhvězdí dál vyvine, ať už pochází zejména odkudkoliv.
Tajemný zdroj energie? Záhada živácí solární soustava v galaxii. - foto 2
Tajemný zdroj energie? Záhada živácí solární soustava v galaxii. - foto 3
Publikováno: 23. 1. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články