Tajemství reptilů: Vědkyně odhalila historii skrytou v DNA hadí říše.

Vědkyně ze světa biologie se dlouho snažily objevit tajemství reptilů. Nyní, po letech práce a výzkumu, jim jejich odhalení konečně otevřelo oči. DNA hadí říše skrývá překvapivou historii, kterou oni dosud neznali.

Tajemství reptilů: Vědkyně odhalila historii skrytou v DNA hadí říše. - foto 1
Nejdříve bylo objeveno, že DNA hadí říše je možné odkázat na primitivní obratlovce, kteří žili v období devonu. Jedinci této říše se následně rozvinuli v moderní plazivé formy, jako jsou hadi, ještěři a další. Další podrobnosti DNA ukazují, že reptily si prošli velmi dlouhým vývojem a interakcí s okolním prostředím. To vedlo k určitému stupni adaptace, jako je například schopnost regulovat teplotu, pro lepší udržení energie.

Tato objevení mají i mnohem hlubší význam. Postupem času, vědci vyvinuli druh definovaný jako „neodrůdy“, které se odehrály mezi exogenními reptilemi (ty, které se vyskytují v tropickém prostředí), a endogenními reptilemi (ty, které se chovají jako domácí na severu). Toto zjištění je také vědecky důležité, protože potvrzuje to, jak se geny reptilií měnily v závislosti na evolučních programech.

Vědecká komunita je nadšená z potvrzení tohoto objevu. V budoucnosti by se mohla použít k porozumění složitým procesům, které vedly k adaptaci reptilů na různé prostředí. Naneštěstí, toto tajemství bude právě tak záhadou jako bylo předtím, ale věřme, že s postupujícími technologiemi a vědeckými průzkumy se ukáže být plně odhaleno.
Tajemství reptilů: Vědkyně odhalila historii skrytou v DNA hadí říše. - foto 2
Tajemství reptilů: Vědkyně odhalila historii skrytou v DNA hadí říše. - foto 3
Publikováno: 5. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články