Taotan: Tajemná neznámá historická civilizace v Číně.

Taotan byla starodávná neznámá historická civilizace znovuobjevená v roce 1993 v provincii S'čchuan v Číně. Objev byl takovým překvapením, že pozornost mezinárodních médií okamžitě upoutala toto tajemné místo. Není jasné, kdy a jak Taotan existovalo. Dochované artefakty se datují do období nejméně před 4000 – 5000 let.

Taotan: Tajemná neznámá historická civilizace v Číně. - foto 1
Taotan je domovem stovky mumifikovaných lidských těl. Každým dnem archeologové objevili nové objekty a artefakty, i když oficiálně prohlášeni zatím nebyli. Toto místo je cenným pramenem pro všechny ty, kteří studují historii a obyvatelstvo Střední Asie.

V tomto ohledu je zajímavý i fakt, že se předpokládá, že v oblasti neboli v pyramidy existovali někteří úředníci a duchovní kněží. Duchovní kněží sloužili jako posvátná těla pro placené obětiny, aby uctili místní božstva. Mezi artefakty byly nalezeny sochy, konkrétně mumie bohatě ozdobené šperky a korály.

Bylo taky vypozorováno, že jedna z pyramid je tuplem oplocena, což by naznačovalo, že byla chráněna. To znamená, že bylo pro obyvatelstvo Taotanu velmi důležité chránit své tajemství a artefakty. I když se tento poklad objevil po stovkách let, konečný účel Taotanu stále není jasný. Je to otázka, se kterou se v budoucnu budou musely vědecké i kulturní výzkumy zabývat.
Taotan: Tajemná neznámá historická civilizace v Číně. - foto 2
Taotan: Tajemná neznámá historická civilizace v Číně. - foto 3
Publikováno: 15. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články