Udivující objev významu pohybu těla: Dopad na stabilní psychiku.

Stále větší objevy ukazují, že pohyb těla může mít zásadní vliv na zdraví a psychiku lidí. Udivující objev významu pohybu těla je to, že pohybem můžeme regulovat dopady na stav naší psychiky.

Udivující objev významu pohybu těla: Dopad na stabilní psychiku. - foto 1
Jednou ze strategií, které lze použít k regulaci psychického stavu, je pohyb těla. Tento typ pohybu má schopnost zlepšit prožívání zlepšením pohody a posílením samého sebe. Pohybem těla ztrácíme svůj hněv, úzkost a stres a posilujeme si emoční reakce a sebedůvěru. Díky pohybu můžeme dosáhnout klidu a radosti, kterou nedokážeme dosáhnout jinými způsoby.

Okamžité účinky pohybu na psychiku jsou také viditelné. Rychlé lehké cvičení, jako je rychlá procházka, běh nebo jóga, nám okamžitě způsobuje, že se cítíme lépe. Když jsme ve stavu pohybu a intenzivního tréninku, hladina endorfinů - „hormony štěstí“ - v našem tělesně-duševním systému se zvyšuje. Když jsme ve stavu pohybu, dokážeme přirozeněji prožívat pozitivní emoce a umožňuje nám intenzivněji pociťovat stav blaženosti.

Dlouhodobý dopad pohybu těla na psychickou stabilitu je také rozhodující. Pravidelné cvičení umožňuje snížit úzkost, deprese a další psychické problémy, kterým čelíme. Zejména pro lidi, kteří v poslední době zažili změny v druhu práce, osamění nebo smutek, je pohyb velmi užitečným nástrojem, který napomáhá udržovat stabilitu a růst.

Je proto jasné, že pohyb těla má dopad na stabilní psychiku. Může nám poskytnout okamžitou úlevu od napětí a stresu, a dlouhodobě nám může snížit úzkost, deprese a další psychické problémy. Cvičení nám umožňuje prožívat více pozitivních emocí, což nám napomáhá zachovat zdravou psychiku.
Udivující objev významu pohybu těla: Dopad na stabilní psychiku. - foto 2
Udivující objev významu pohybu těla: Dopad na stabilní psychiku. - foto 3
Publikováno: 25. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články