Akupunktura: Nové výzkumné studie potvrdily její účinnost.

Nově zveřejněné výzkumné studie úspěšně potvrdily více než 3000 let starou medicínu akupunkturu jako bezpečnou a efektivní metodu terapie. Akupunktura je technika, která se zaměřuje na stlačování bodů a následné stimulování pomocí tenkých jehel na různých místech těla.

Akupunktura: Nové výzkumné studie potvrdily její účinnost. - foto 1
Výzkumníci se snažili zjistit účinnost akupunktury a její schopnost bojovat proti depresi, bolestem a dalším onemocněním. Vyzkoušeli si, jak funguje tato technika u desítek pacientů a vykázali pozitivní výsledky.

Studie velmi dobře ukázala, že akupunktura může být přínosná pro zvládání psychické a neurologické poruchy, jako je například deprese. Tato stará medicída byla také účinná při zmírňování chronických bolestí zad a hlavy.

Mnozí lékaři se domluvili, že akupunktura je bezpečná a účinná léčebná možnost a může být užitečnou součástí vícestupňového přístupu k léčbě. Navíc druhá generace výzkumu vykázala, že akupunkturu lze úspěšně využít i v kombinaci s léky na předpis a pohybovou terapií.

Vzhledem k tomu, že akupunkturní body jsou umístěny na určitých místech těla, znamená to, že tato stará medicída může být užitečná i při léčbě jiných nemocí a potíží. Akupunktura je velmi univerzální léčebná metoda, která může být užitečná pro pacienta s mnoha různými zdravotními problémy.
Navíc nové výzkumné studie potvrdily, že akupunktura je často účinnější než konvenční léčba a je mnohem méně invazivní.
Akupunktura: Nové výzkumné studie potvrdily její účinnost. - foto 2
Akupunktura: Nové výzkumné studie potvrdily její účinnost. - foto 3
Publikováno: 25. 1. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články