Bělavé jezero: osud dávno zapomenutého města.

Bělavé jezero je oblast ve východní Evropě, která je obdařena neobvyklou a tajemnou historií. V minulosti zde stálo město, na které se lidská mysl vzpomíná jen vzdáleně. O tomto městě se mluví jako o kouzelném místě s dobrodružstvím a láskou. Není ale žádným překvapením, že tuto idylku nahradilo dávno zapomenuté a pohřbené město.

Bělavé jezero: osud dávno zapomenutého města. - foto 1
Kdysi, království tohoto dávno zapomenutého města bylo obklopeno divokou přírodou, která poskytovala útočiště tichu a míru. Ve městě byly krásné paláce, kostely a obchody. Místní obyvatelé pravidelně využívali jezero, aby pluli loděmi a rybařili. Všichni byli šťastní a žili spokojeně.

To vše se ale brzy změnilo. Jaro roku 1632 přineslo světu epidémii. Zemřelo mnoho lidí a lidé zpanikařili, z města prchali. Bylo pohlceno tam, odkud se zdálo, že se nikdy nevrátí.

Do současnosti se bělavému jezeru dostalo jméno pro ty, kteří se odváží se tam podívat. Obdivovali by hrady a hradby města, po kterých kdysi chodili, představovali si, že slyší hlasy obyvatel. Ale i přesto, že je dnes Bělavé jezero plné tajemna, přemýšlejí tamní betonové břehy o slávě a počesti, jaké bylo dávno zapomenuté město.
Bělavé jezero: osud dávno zapomenutého města. - foto 2
Bělavé jezero: osud dávno zapomenutého města. - foto 3
Publikováno: 15. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články