Pohádky v novém kabátě: Jak by vypadaly klasické příběhy, kdyby se psaly dnes?

Představte si svět, kde klasické pohádky vykazují úplně novou tvář. Nestačí už jen očekávaný princ, borce a čarodějnice. Za každým prvkem se skrývá veskrze moderní příběh, který je úplně odlišný od toho, co jsme znali od dob bratří Grimmů. Nemyslete si, že všechny oblíbené postavy zůstanou stejné. Zajímalo by vás, jak by vypadaly Pohádky, kdyby sepsaly dnes?

Pohádky v novém kabátě: Jak by vypadaly klasické příběhy, kdyby se psaly dnes? - foto 1
Například, ve stejnobarevném příběhu jako je Popelka, se v hlavní roli objeví podnikatel. Nová Popelka se jmenuje Alina a místo tančení navštěvuje večírky s aristokracií, protože jejím cílem je najít někoho, kdo by jí pomohl založit svůj vlastní úspěšně fungující startup. Tímto způsobem se čirou náhodou setká s princ, který spolu s jejím úžasným příběhem vtáhne čtenáře do světa moderních technologií.

Vžijme se nyní do role Alenky v říši divů. Tentokrát, Holčička Alenka (určitě opět šarmantní a usměvavá) spatří světlo v podobě moderní historie: místo horoucího dortu přijde dobrodružství za účelem změny společnosti. Zda bylo přijato úspěšně, či ne, ladí autor a čtenář smutně uznává, že jen málo podobných pokusů skutečně vyšlo.

Jakému hrdinovi tendencí předcházel Jack? Jack byl ambiciózní obchodník, spíše vypravěč než loupežník. Nechal svou vybavenou loď bouchnout do oblak s parametry pro silnou analýzu dat. Na ní nalezne cestu do Kolace, kde snaží nalézt slovo „život“ a znovu předpovědět budoucnost světa. To je však docela velké sousto na pořádnou pohádkovou chuť.

Jak byste mohli guessovat, pohádky vypadají úplně jinak. Autoři mohou tento oblíbený žánr modernizovat tak, aby vzal na vědomí technologické a společenské trendy. Očekávejte prostory pro spekulace, v tomto světě vůbec nevídané postavy a podněty k diskuzím o otázkách identit, etiky a spravedlnosti.
Pohádky v novém kabátě: Jak by vypadaly klasické příběhy, kdyby se psaly dnes? - foto 2
Pohádky v novém kabátě: Jak by vypadaly klasické příběhy, kdyby se psaly dnes? - foto 3
Publikováno: 17. 5. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články