Bezkontaktní boj: Jak se bránit a útočit bez fyzického kontaktu?

Bezkontaktní boj je zcela nová vnitřní metoda autodefence a sebeobrany, která je stále více propagovaná a ceněná. Tento druh boje umožňuje praktikantom bojovat proti útočníkovi bez použití jakéhokoli fyzického kontaktu. Namísto toho se tento boj zaměřuje na použití energie a psychických schopností k dosáhnutí neomezeného sebeovládání. Jak tato technika funguje?

Bezkontaktní boj: Jak se bránit a útočit bez fyzického kontaktu? - foto 1
Jedním ze základů bezkontaktního boje je využívání asymetrie. Přesněji řečeno, spočívá v vyvážení sil vašeho útočníka s nízkou energií a silou vaší jiné ruky. Součástí vyvážení síly je také manipulace útočníka a výběr různých postojů a pozic, které vám mohou pomoci při obraně.

Dalším aspektem bezkontaktního boje je mentální síla. Vážení profesionální bojovníci často tvrdí, že jejich schopnosti byly úspěšnější díky jejich schopnosti si udržovat uklidněnou mysl i ve stresující situaci. Udržovat si uklidněnou mysl a odpovědný způsob myšlení je proto podle nich hlavním prvkem úspěšného bezkontaktního boje.

Posledním krokem je strategie. Bezkontaktní boj vám dává mnoho možností, jak se úspěšně bránit a útočit. S vykonáváním správných postojů, pohybů a technik můžete snadno získat výhodu nad svým útočníkem a cíleně útočit.

Jak lze vidět, bezkontaktní boj je nesmírně užitečnou sebeobranou technikou, která může přispět k prospěchu každému, kdo se rozhodne ji naučit
Bezkontaktní boj: Jak se bránit a útočit bez fyzického kontaktu? - foto 2
Bezkontaktní boj: Jak se bránit a útočit bez fyzického kontaktu? - foto 3
Publikováno: 19. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články