Bláznivé vynálezy z minulosti: "máslo v tubě" - vyrábělo se ve Španělsku

Bláznivé vynálezy z minulosti jsou často velmi bizardní. Jeden takový vynález pochází ze Španělska - „máslo v tubě”. Tento netradiční koncept másla se objevil v první polovině 20. století a oslovil mnoho spotřebitelů.

Bláznivé vynálezy z minulosti: "máslo v tubě" - vyrábělo se ve Španělsku - foto 1
Tento produkt byl k dispozici ve dvou verzích - látce nebo kartonu. Bylo to „máslo v tubě”, stejně jako majonéza, sýry a další produkty, doplněné příchutí a dochucovacími látkami, které dodávaly máslu výrazné aroma. Máslo ve formě látky se prodávalo v bílém, světlém a temně žlutém odstínu, zatímco máslo ve formě kartonu se prodávalo v barvě žluté, jasně růžové nebo tyrkysové.

Kromě jeho chutnosti činilo „máslo v tubě” atraktivní především pro jeho trvanlivost a snadnou aplikaci. Nebylo nutné máslo vyndávat z obalu a rozřezávat, protože stačilo ho stáhnout z tuby jako majonézu z kelímku. To dělalo tento produkt stejně populárním jako další vynálezy špaňelského obchodu.

Bohužel se možnosti tohoto produktu postupem času snížily a popularita másla na tubu výrazně klesla. Mnohé kachny se stále snaží podniknout zkušenost s tímto produktem z minulosti a několik restaurací jej stále nabízí na svých menu. Pokud tedy máte zájem dozvědět se více o tomto neobvyklém produktu, nemusíte hledat ani daleko, neboť se stále objevuje ve spoustě restaurací v celém Španělsku.
Bláznivé vynálezy z minulosti: "máslo v tubě" - vyrábělo se ve Španělsku - foto 2
Bláznivé vynálezy z minulosti: "máslo v tubě" - vyrábělo se ve Španělsku - foto 3
Publikováno: 29. 12. 2022 11:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články