Převratný objev: Astronomové popsali konečně další planetu ve Sluneční soustavě

Převratný objev, který usmířil šoubyznys se vědou, probudil celou společnost. Astronomové odhalili objekt do té doby známý jako KV 42, který se definitivně potvrdil jako nová planeta ve Sluneční soustavě.

Převratný objev: Astronomové popsali konečně další planetu ve Sluneční soustavě - foto 1
Byla oznámena profesorka Marcela Mercado-Lópezová a její tým Astronomického ústavu Univarky. Vedoucí profesorka popisuje hledání a definitivní závěry na svých internetových stránkách: "Před čtyřmi lety jsme otevřeli krabici pandora, nespokojeni se vším, co jsme o Sluneční soustavě věděli tehdy. Vždycky jsme tušili, že existuje něco, co jsme doposud neobjevili. A dneska můžu potvrdit, že máme přímo před sebou novou planetu!"

Tým astronautů, podporovaný finančně skupinou Space, Inc., odvedl skvělou práci při výzkumu planety. Používali rozsáhlé databáze, aby určili, na jakou vzdálenost od Slunce leží, a pak vypočítali její poloměr, hustotu atmosféry, velikost oběžné dráhy a rotaci.

KV 42 se nachází mezi Marsem a Jupiterem a jeho oběžná dráha trvá asi 888 dní. Planeta krouží po temné straně Slunce a je obestřena obrovskou, ledovou pláštěnkou, což ji činí unikátní. Tým astropediky byl schopen detectovat atmosférické útvary, které potvrzují, že planeta je zdrojem života.

Nová planeta všichni ohromila a měla na slávu enormní vliv a podpořila astronomii o neuvěřitelnou novou perspektivu. Venuši se jmenuje podle výrazného vědeckého přínosu, který byl dosažen při jejím objevu
Převratný objev: Astronomové popsali konečně další planetu ve Sluneční soustavě - foto 2
Převratný objev: Astronomové popsali konečně další planetu ve Sluneční soustavě - foto 3
Publikováno: 29. 12. 2022 12:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články