Exotické plody: Jak vypadají a jak chutnají neznámé druhy ovoce a zeleniny?

Exotické plody se staly populárními mezi milovníky ovoce a zeleniny po celém světě. Zatímco každý vidí jablka, pomeranče nebo mrkev na police s potravinami, pro mnohé jsou ještě neznámé druhy plodů. Společnou charakteristikou těchto odrůd je jejich neobvyklý vzhled a chuť.

Exotické plody: Jak vypadají a jak chutnají neznámé druhy ovoce a zeleniny? - foto 1
Nejčastější exotické plody obvykle patří mezi fyzicky zajímavé. Tamaryšek je bobulovitá plodina, která vypadá jako soubor červených, zelených a bílých kuliček. Jakmile jej otevřete, objeví se uvnitř krémová dužina s lehce kyselou chutí. Acai je malá ořechová plodina šarlatové barvy, ze které se připravuje džus. Chuť je sladce kyselá se tóny lesních plodů. Lychee je oranžová kulatá plodina, kterou lze sežrát se slupkou. Dužina je bílá nebo růžová se sladkokyselou chutí.

Kromě neobvyklých plodů existují i exotické druhy zeleniny. Bitter Melon je zelená luskovina, která vypadá jako fruktóza se zubatým povrchem. Vevnitř je růžová nebo bílá dužina se zvláštně hořkou chutí, což je jeho nejzajímavější charakteristika. Dragon Fruit je kulatá plodina světle růžové barvy se malými mezerami po celém svém povrchu. Uvnitř je bílá nebo oranžová dužina se sladko-kyselou chutí.

Pokud hledáte zkušenost s novými chutěmi, experimentování s exotickými plody je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Nejen, že budete těšit své oči a chuťové pohárky, ale můžete také dozvědět o mnoha vitamínech a minerálech, které tyto druhy ovoce a zeleniny obsahují
Exotické plody: Jak vypadají a jak chutnají neznámé druhy ovoce a zeleniny? - foto 2
Exotické plody: Jak vypadají a jak chutnají neznámé druhy ovoce a zeleniny? - foto 3
Publikováno: 23. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články