Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele.

Když se francouzský farmář Jean-Luc vydal na svou pravidelnou ranní procházku po poli, nikdy by nedoufal ve takový objev. Pod nohama se mu otevřela kráter a mezi obnaženými strouhami hlíny ležel tmavě metalický předmět. Po bližším zkoumání zjistil, že se jedná o starý německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž nalezl i kosti, železné šupiny a rudou uniformu.

Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele. - foto 1
Jean-Luc se obrátil na lokální archeology, kteří se ihned pustili do vyšetřování. Po zásahu musel být celý pozemek uzavřen a pomalu se začalo odhalovat tajemství okolo nálezu. Všechny důkazy nasvědčovaly tomu, že se mohlo jednat o nositele kříže. Zprávy zaregistrovalo i místní muzeum a pomalu se začali sbírat další a další materiály.

Místní policie provedla delší vyšetřovací dobu, experti provedli detekci pluskvamperfektního oka a spolu s historiky místního muzea prosvítili historii nálezu. Pozemní průzkum potvrdil verzi o německém kříži usazeném na toto místo v roce 1943. Na počest boje dříve zabitého nositele byl přímo na poli zalit speciální betonový rám a pečení umístěny další věci z období.

Objev Francouze Jeana-Lucca dodal místu na historické hodnotě. Už nebude neznámé pole, ale památník velké válečné bitvy. Bylo by vhodné, aby prováděl studijní exkurze pro mladou generaci a byly stanoveny pravidelné aktivity pořádané obyvateli místa, aby si mohli uctít památku a cestu bojandrovi.
Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele. - foto 2
Francouzský farmář našel na poli německý válečný kříž z roku 1943. Poblíž se našly i kosti nositele. - foto 3
Publikováno: 28. 12. 2022 15:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články