Vzpomínáte na záhady bermudského trojúhelníku? Přehled některých záhadných zmizení.

Vzpomínáte na záhady bermudského trojúhelníku? Oblast mezi Floridou, Bermudami a Puerto Ricem se už dlouho řadí mezi nejzáhadnější místa na Zemi. Tato oblast je od pradávna známá pro velké množství nevysvětlených zmizení a úniků.

Vzpomínáte na záhady bermudského trojúhelníku? Přehled některých záhadných zmizení. - foto 1
Nejznámějším příkladem jsou lodě a letadla, která by se kdysi stala oběťí bermudského trojúhelníku. Nejslavnější případ je bezesporu letadlo s posádkou ve složení 45 lidí, které v roce 1945 mizí. Uprostřed letu mezi Floridou a Karibskou oblastí z letadla zmizí signál na radarových obrazovkách a nikdy o něm znovu neslyšeli.

Dalším podivným případem je loď s názvem USS Cyclops. Cyklpus se vypravil z Baltimoru v roce 1918 a měla přistát v Brazílii. Loď se však nikdy nedostala do svého cíle a dodnes se neví, co se s ní stalo. Některé teorie včetně toho, že bylo uneseno mimozemskou rasou, se ale objevily.

Bermudský trojúhelník hraje také prim v příbězích o vymazaných družicích. Příběh jedné US Navy družice z roku 2007 začal zmizením, když se zničehonic z ohnisek astronomických přístrojů ztratila. Pozorovatelé kolem se dostali do poplachu, protože údaje od družice přestaly proudit na jejich obrazovky, i když probíhala rutinní operace. Celá družice se nakonec objevila po několika hodinách, ale celý incident pořád ostřým tajemstvím.

Fenomén bermudského trojúhelníku je úžasným a fascinujícím tématem pro špekulaci. Mnoho teorií se postupem času mění a znovu objevuje, ale i dnes je plno záhadných zmizení, která nikdy nebyla opravdu vysvětlena. Pokud si kdokoli ve svém životě chce dobrodružství, věřme, že Bermudský trojúhelník bude skvělou volbou.
Vzpomínáte na záhady bermudského trojúhelníku? Přehled některých záhadných zmizení. - foto 2
Vzpomínáte na záhady bermudského trojúhelníku? Přehled některých záhadných zmizení. - foto 3
Publikováno: 28. 12. 2022 17:55 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články