Jak v australských bažinách objevili starobylého ptáka Calloelaguses.

Ti, kteří se vydali do australských bažin, aby hledali nové objevy, byli naprosto šokováni, když nečekaně objevili starobylého ptáka Calloelaguses. Tento druh je dodnes považován za jeden z nejpřekvapivějších objevů moderní ornitologie.

Jak v australských bažinách objevili starobylého ptáka Calloelaguses. - foto 1
Když druh po úspěšném nálezu poprvé spatřil veřejnost, odborníci nebyli schopni odhadnout jeho věk, protože si mysleli, že druh pochází z některého starobylého období. Po důkladném posouzení ornitologové usoudili, že tato ptačí forma je nejméně tři sta let stará.

Calloelaguses je možná nejzvláštnějším ptákem Austrálie. Jeho tělo má podivný, modravý odstín. Má protáhlé nohy a dlouhý, štíhlý krk. Jeho hlavu lze charakterizovat jako vystupující a tvarovanou. V průběhu let se toto zvíře rozrostlo a rozšířilo se do jiných částí Austrálie.

Ornitologové se shodují, že Calloelaguses je velmi vzácný druh ptáka. Nezvyklému opeřenci je udělovano zvláštní ochrana, aby se chránila jeho unikátní populace. Začaly být provedeny programy na ochranu tohoto druhu a vědomosti a pochopení těchto ptáků se stále snaží doplnit. Našim úsilím a lepším pochopením budeme moci tento druh ptáka v budoucnu trvale udržet.
Jak v australských bažinách objevili starobylého ptáka Calloelaguses. - foto 2
Jak v australských bažinách objevili starobylého ptáka Calloelaguses. - foto 3
Publikováno: 4. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články