Jaké jsou nejpodivnější druhy živočichů na planetě?

Život na planetě Zemi je plný podivuhodných živočichů, kteří získávají pozornost nejen svou neobvyklou vzhledem, ale i některými záhadnými schopnostmi. Existuje mnoho různých druhů živočichů a každý obdivuje a fascinuje. Mezi ty nejpodivnější patří:

Jaké jsou nejpodivnější druhy živočichů na planetě? - foto 1
Rhopalocyclus dulcis, jehož typické červené tělo je chráněné velkou lištou. Má malé nohy, obří pavoučí oči a tendenci vytrvale se otáčet ve směru, ze kterého přichází potrava. Je to malý krab, který žije hlavně na západním pobřeží Jižní Ameriky.

Nabasu Nasu je lenticulární ryba, která obývá sladkovodní ekosystémy Velkého ostrova na Nové Guineji. Nabasu Nasu je jedna z nejdivočejších ryb, které se vyskytují na tomto ostrůvku. Její černé a bílé tělo se skládá z čelistí s tenkými ústy, obrovské hlavě, kulatýma očima a úzkou hokejovou hokejkou.

Humboldtovy želvy jsou další chladnokrevní živočich, který se zdržuje hlavně ve Střední Americe a Jižní Americe. Tento druh krocanů má hlavu, tělo a nohy obrovské velikosti. Jeho tvary jsou nepříliš elegantní, ale jeho hůl si dokáže udržet naprosto vzornou polohu a umí se skvěle chránit před predátory.

Posledním z nejdivočejších živočichů na Zemi je Waldo´s Coral, nejobdivovanější jednoceňový proudový korál na světě. Tento teplomilný korál se objevil v roce 1994 a dodnes zde zůstává. Kromě svého komorneho vzhledu má Waldo´s Coral neobvyklé schopnosti: dokáže se chovat inteligentně a chovat se alespoň trochu.

I když se občas může zdát, že život na planetě Zemi je v podstatě nudný, skutečnost je úplně jiná. Víme, že naše planeta je plná překvapivých živočichů, jejichž existenci byste nikdy nečekali, a tyto čtyři z nich jsou mezi nejoriginálnějšími druhy.
Jaké jsou nejpodivnější druhy živočichů na planetě? - foto 2
Jaké jsou nejpodivnější druhy živočichů na planetě? - foto 3
Publikováno: 25. 4. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články