Jazykové zázračná změna: Národní jazyk beninskejských obyvatel oživen.

Beninsko je jednou z malých afrických zemí, které vedou mnohým cestovatelům ve světě. Národní jazyk, kterým se domorodí obyvatelé země běžně mluví, je však v poslední době podrobován zajímavé změně - zázračné jazykové metamorfóze.

Jazykové zázračná změna: Národní jazyk beninskejských obyvatel oživen. - foto 1
Psaný jazyk se nyní oživuje novými členy slovní zásoby a neobvyklými slovními spojeními. Oslovovací způsoby a pozdravy se také proměňují, aby vyhovovaly konkrétní situaci a postavení toho,kdo mluví.

Jako pro většinu afrických národů, Beninci také potřebují určitou formu pozdravu, že? Řešení přišlo v podobě nového formuláře s názvem „Koo“, což by se mělo přeložit jako „Ahoj!“, který by měl být použit, když chcete dát někomu najevo, že se o něj staráte. Může to být vyžádané a může to být také, když se setkáte s někým po dlouhé době.

V dosavadním životě Beninů byly tajemná slovní spojení odsuzována jako pokus udržet spíše mladší generaci obyvatelstva od tradičního jazyka a udržet jejich myšlením i komunikací trochu napřed. Což je trochu ironické, protože to může skutečně pomoci starší generaci v rozmanitosti jazyka se vyrovnat s rychlou dobou současnosti. Myslím, že může být velmi užitečné, ať už to nakonec udělá nebo nikoli.

Beninci tedy dělají svou část, aby se ujistili, že jejich jazyk zůstane stále moderní a relevantní. Jazyková změna v Beninu, od většího používání zvláštních slov až po pozdravy a pozdravy, je znamením, že jejich jazyk se mění s časem a Beninci jsou na cestě k tomu, aby svůj jazyk udrželi při životě.
Jazykové zázračná změna: Národní jazyk beninskejských obyvatel oživen. - foto 2
Jazykové zázračná změna: Národní jazyk beninskejských obyvatel oživen. - foto 3
Publikováno: 13. 4. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články